Kari Tudományos Diákköri Konferencia 2024 - tavaszi forduló

2024. április 26-án került sor a Kari TDK szóbeli fordulójára. Történettudomány kategóriában összesen 14 hallgató mutatta be kutatásainak az eredményeit.

A hagyományoknak megfelelően a Kari Tudományos Diákköri Tanács a 2023/2024-es tanév tavaszi szemeszterében is megrendezte a Kari Tudományos Diákköri Konferenciát, amelyen a hallgatók a 37. Országos Tudományos Diákköri Konferencián (OTDK) való részvételre szerezhettek jogosultságot.

Az egyetemes és magyar történelem az ókortól a 19. századig szekcióban

1. helyezést ért el Szántó Virág Veronika (témavezető: Dr. Hudák Krisztina), 2. díjat kapott megosztva Hamarics Kristóf (Dr. Sashalmi Endre) és Papp Regina (Dr. Barabás Gábor).

Az egyetemes és magyar történelem a 20. században szekcióban

1. helyezést ért el Dombóvári Márton (Dr. Pilkhoffer Mónika és Dr. Vitári Zsolt),  a 2. helyezett Bacher Péter, (Dr. Bánkuti Gábor), a 3. helyezett Fiser Bence (Dr. Bebesi György) lett. Vörös Zsolt (Dr. Csibi Norbert) különdíjban részesült.

Gratulálunk a nyerteseknek!

Történettudományi Intézet - Modernkori Történeti Tanszék